Clash of the Titans (2010) - Titanların Savaşı

Gönderen: sinesefil | Çarşamba, Mart 17, 2010


CLASH OF THE TITANS / TİTANLARIN SAVAŞI FİLMİ
GÖSTERİM TARİHİ:
02 NİSAN 2010

Konusu

Louis Leterrier’in yönettiği ve Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes ile Gemma Arterton’un oynadığı Titanların Savaşı (Clash of the Titans), 16 Nisan 2010’da Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.

Nihai güç için süren mücadele, insanları krallara karşı ve kralları da tanrılara karşı kışkırtmaktadır. Diğer taraftan, tanrılar arasındaki savaşta dünyayı yok edebilecek güçtedir. Bir tanrı olarak doğmuş, ancak insan gibi yetiştirilmiş olan Perseus (Sam Worthington), ailesini yeraltı dünyasının kinci tanrısı Hades (Ralph Fiennes)'e karşı korumak konusunda çaresizdir. Kaybedecek hiçbirşeyi kalmayan Perseus, Zeus (Liam Neeson)'un güçlerini ele geçirebilecek ve dünyaya cehennemi yaşatabilecek Hades'e karşı, çok tehlikeli bir görevi yönetmeye gönüllü olur. Şeytanlarla ve korkunç canavarlarla olan savaşı kazanmanın tek yolu tanrı olarak güçlerini kabul etmek ve kendi kaderini çizmektir.


Hakkında

“Titanların Savaşı / Clash of the Titans” Louis Leterrier (“The Incredible Hulk”) tarafından yönetiliyor. Uluslararası kadronun başrol oyuncusu Avustralyalı Sam Worthington (“Terminator Salvation / Terminatör Kurtuluş”, “Avatar”) tanrıların kralı, Zeus’un ölümlü oğlu Perseus’u canlandırıyor. Oscar Adayı Liam Neeson (“Taken / 96 Saat”, “Schindler’s List”) Zeus’u ve Oscar Adayı Ralph Fiennes (the “Harry Potter” films, “The English Patient”) insan korkularından beslenen, yeraltı tanrısı, Hades’i canlandırıyor. Diğer rollerde ise Gemma Arterton (“Quantum of Solace”), Perseus’a yolculuğu boyunca manevi rehberlik eden gizemli Io’u, Mads Mikkelsen (“Casino Royale”) Perseus’un arayışına kılıcıyla katılan Draco’yu, Jason Flemying (“The Curious Case of Benjamin Button / Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi”) bir zamanlar kral olan ancak korkunç bir canavara dönüşen Acrisius’u ve Alexa Davalos da, (“Defiance”) Perseus başarılı olamazsa hayatını kaybetmeye mahkum olan prenses Andromeda’yı canlandırıyor.

Senaryo yazarları Travis Beacham (“Dog Days of Summer”) ve Phil Hay & Matt Manfredi (“Aeon Flux”); Beverly Cross tarafından yazılan ve Desmond David tarafından yönetilen “Clash of the Titans” filminden uyarlandı. Filmin yapımcısı Basil Iwanyk (“We Are Marshall”) ve Kevin De La Noy (“The Dark Night”). Yönetici yapımcılar Akademi Ödüllü Richard D. Zanuck ve Legendary Pictures’dan Thomas Tull, Jon Jashni ve William Fay.

Kamera arkası ekibinde: görüntü yönetmeni Peter Menzies Jr. (“The Incredible Hulk”); yapım tasarımcısı Martin Laing (“Terminator Salvation”); editör Vincent Tabaillon (“The Incredible Hulk”); editör David Freeman (“The Full Monty”); Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Lindy Hemming (“Topsy - Turvy”, “The Dark Knight”); Oscar Adayı görsel efektler amiri Nick Davis (“The Dark Knight”); Oscar Adayı protez amiri Conor O’Sullivan (“The Dark Knight”, “Saving Private Ryan”) Oscar Ödüllü özel görüntü efektleri ve animatronik amiri Neil Corbould (“Gladiator”); Oscar Ödüllü makyaj ve saç tasarımcısı Janny Shircore (“Elizabeth”); ve besteci Craig Armstrong (“Moulin Rouge!”) yer alıyorlar.

CLASH OF THE TITANS / TİTANLARIN SAVAŞI FRAGMANIIMDB

0 Response to "Clash of the Titans (2010) - Titanların Savaşı"

Yorum Gönder

sinesefil@twitter

sinesefil | copyright 2010
Sefiller diyarından duyurulur: Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel zamazingolar el emeği, göz nuru, alın teridir.
İzinsiz kullanmaya kalkmayacağınızı biliyoruz, ola ki öyle bir densizlik ettiniz, sakın korkmayın;
peşinizden Reservoir Köpekleri'ni salacak ne hâlimiz var, ne de tâkatimiz.
Adı üstünde hepimiz bir avuç sefiliz. Şimdi uslu uslu oynayın bakalım. Öptük sizi kuzucuklar.