The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)

Gönderen: sinesefil | Çarşamba, Mart 17, 2010


DR. PARNASSUS FİLMİ GÖSTERİM TARİHİ: 02 NİSAN 2010


Konusu

Terry Gilliam’ın yönettiği ve Heath Ledger, Christopher Plummer, Verne Troyer ile Andrew Garfield’ın oynadığı Dr. Parnassus (The Imaginarium Of Doctor Parnassus), 02 Nisan 2010’da UIP Filmcilik dağıtımıyla Fida Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

"İnsanların düş gücünü etkileme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick’in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır.

Valentina hızla bu yaş dönümüne yaklaşırken Dr. Parnassus da kızını yaklaşmakta olan kaderinden kurtarmak ister. Bay Nick ödülü almak üzere gelir ancak her zaman iddiaya girmeyi sevdiği için, ödülü yeniden belirlerler. Şimdi ilk beş insan ruhunu kim daha önce baştan çıkarırsa Valentina onunla birlikte kalacaktır. Bu yolculukta yanına birkaç kaba, komik ve ilginç karakter alan Dr. Parnassus kızının, kendisinin kazanmasına yardımcı olan adamla evlenmesine izin verir.

Bu sürükleyici, olağanüstü yaratıcı ve büyüleyici zamana karşı yapılan yarışta Dr. Parnassus, gerçeküstü engellerden oluşan sonsuz bir manzarada kızını korumak için savaşmak- ve geçmişinde yaptığı hataları düzeltmek zorundadır!"


Hakkında

Terry Gilliam’ın yeni filminin ilanı; coşku, merak ve azımsanmayacak bir ilkseziden oluşan canlı bir karışımın uyarılmasına yol açar. Yaratıcı yönetmen, özgün ve bireysel bir öncü olarak tanınır, ama çalışmalarının perdeye aktarılması hiç de kolay olmamaktadır. THE IMAGINARIUM OF DOCTOR PARNASSUS’un prodüksiyon aşamasında Heath Ledger’ın trajik ölümü nedeniyle film yarım kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı, ama Gilliam, filmin yıldızının filme kattığı üstün performansı kaybetmeden hikayeyi yeniden oluşturmaya çabaladı. Yönetmen, oyuncu kadrosu ve ekibi, Gilliam ve Charles McKeown’ın sınır tanımayan olağan üstü hayal gücüyle on sekiz ay önce birlikte yazmaya başladığı filmi tamamlamak için dur durak bilmeden çalıştılar.

“Hikayenin formatı Heath’ın gerçekleştirmiş olduğu performansı korunmasına izin verdiği için, hiç bir dönemde Heath’un çalışması dijital teknoloji kullanılarak değiştirilmedi ya da dönüştürülmedi,” diye filmin yapımcıları medyaya ve halka açıklama yaptı: “Johnny Depp, Colin Farrell ve Jude Law’un canlandırdığı her bölüm Heath’ın canlandırdığı karakterin birçok özelliğini temsil ediyor.”

“Johnny, Colin ve Jude’a devreye girdikleri için ve filmi bitirmemizi sağlayan herkese, yapmış oldukları katkılardan dolayı müteşekkirim,” diye ekliyor yönetmen Terry Gilliam, “Heath’in üstün performansını dünyayla paylaşabildiğimiz için mutluyum.”

DR. PARNASSUS FRAGMANI
IMDB

0 Response to "The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)"

Yorum Gönder

sinesefil@twitter

sinesefil | copyright 2010
Sefiller diyarından duyurulur: Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel zamazingolar el emeği, göz nuru, alın teridir.
İzinsiz kullanmaya kalkmayacağınızı biliyoruz, ola ki öyle bir densizlik ettiniz, sakın korkmayın;
peşinizden Reservoir Köpekleri'ni salacak ne hâlimiz var, ne de tâkatimiz.
Adı üstünde hepimiz bir avuç sefiliz. Şimdi uslu uslu oynayın bakalım. Öptük sizi kuzucuklar.