Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Temmuz 2010 Cuma)

Gönderen: sinesefil | Cuma, Temmuz 16, 2010
The Sorcerer''s Apprentice / Sihirbazın Çırağı (2010)


Vizyon tarihi: 16 Temmuz 2010

Oyuncular:
Nicolas Cage (Balthazar Blake), Monica Bellucci (Veronica), Alfred Molina (Horvath), Jay Baruchel, Toby Kebbell (Drake Stone), Teresa Palmer, Omar Benson Miller, Peyton List (Young Becky)

Ekip:
Jon Turteltaub (Yönetmen), Carlo Bernard (Senaryo), Johann Wolfgang Goethe (Senaryo), Trevor Rabin (Müzik), Bojan Bazelli (Görüntü yönetmeni)

Konu:
Bu epik fantastik filmde Dave (Baruchel), Balthazar Blake adında tuhaf biri (Cage) aniden hayatına girdiğinde fizik dersinden geçmeye çalışan ve rüyalarının kızı Becky’den (Palmer) randevu koparmaya çalışan bir üniversite öğrencisidir. Balthazar’ın günümüzde bir sihirbaz olduğu ortaya çıkar, aynı güce sahip hatta kendi gücünü aşan birini bulmak için uzun süredir arama yapmaktadır. Ancak kötü bir kişi olan ve uzun zamandır rakibi olan, Maxim Horvath (Molina), sadece Blake ve Dave’i değil tüm New York şehrini tehdit eder, bahtsız Dave gönülsüz de olsa Balthazar’ın koruması altına girer, Dave’e hızlı bir sihirbazlık sanatı ve bilimi eğitimi verir. Bu alışılmadık ortakların, Horvath ve karanlığın güçleri günümüz Manhattan’ını mahvetmeden önce birlikte durdurması gerekmektedir. Dave''in "Sihirbazın Çırağı" olma aşamasında eğitimini tamamlamak, şehri kurtarmak ve kızın gönlünü fethetmek için tüm cesaretine ihtiyacı olacaktır.
Ordinary People / Sıradan İnsanlar (2009)


Vizyon tarihi: 16 Temmuz 2010

Oyuncular:
Relja Popovic (Dzoni), Boris Isakovic (Narednik), Miroslav Stevanovic (Ivan)

Ekip:
Vladimir Perisic (Yönetmen), Alice Winocour (Senaryo), Vladimir Perisic (Senaryo), Simon Beaufils (Görüntü yönetmeni)

Konu:
Savaşın insanlıktan çıkarıcı etkisi, yönetmen Perisic''in ilk uzun metrajlı filminde gözler önüne seriliyor. 2009''da Cannes Eleştirmenler Haftası''nda Altın Kamera için yarışan film, düşük tempolu ve neredeyse diyalogsuz; bir savaş filmi değil, aksine, yönetmene göre "savaş filmi" türünü yerle bir ediyor. Film Balkanlar''da, terk edilmiş bir çiftlikte yirmi yaşındaki bir askerin güneşin altındaki bitmek tükenmek bilmeyen bekleyişini ve acımasızca ilk cinayetini işleyişini dokunaklı bir üslupla anlatıyor.
The Back-up Plan / B Planı (2010)


Vizyon tarihi: 16 Temmuz 2010

Oyuncular:
Jennifer Lopez (Zoe), Alex O''Loughlin (Stan), Michaela Watkins (Mona), Eric Christian Olsen (Clive), Anthony Anderson (Playground Dad), Noureen DeWulf (Daphne), Melissa McCarthy (Carol)

Ekip:
Alan Poul (Yönetmen), Kate Angelo (Senaryo), Stephen Trask (Müzik), Xavier Pérez Grobet (Görüntü yönetmeni)

Konu:
The Back-up Plan/B Planı flört, aşk, evlilik ve aile kavramlarını “tersine” işleyen bir komedi. Yıllarca çeşitli erkeklerle flört eden Zoe (Jennifer Lopez) doğru kişiyi beklemenin çok uzun sürdüğüne karar verir. Anne olmaya kararlı karakterimiz kurduğu planı uygulamaya karar vererek doktordan randevu alır ve tek başına gitmeye karar verir. Zoe aynı gün, gerçek olasılıklar barındıran bir adam olan Stan (Alex O’Loughlin)''le tanışır.
Filizlenen bir ilişkiyi korumaya ve hamileliğin ilk belirtilerini saklamaya çalışan Zoe, kendini bir yanlışlıklar komedisinin içinde bulur ve Stan''e kafa karıştırıcı sinyaller verir. Zoe tuhaf davranışlarının nedenini endişeli şekilde açıkladığında, Stan bu alışılmamış geleceği değerlendirir ve sonunda durumu kabul eder. Aşk ve flört daha önce yatakta böyle bir üçlü çılgınlığa tanık olmamıştır: Stan, Zoe ve hiç yanından ayırmadığı, devasa hamilelik yastığı. Gerçek hamilelik testi ise, ikisinin de hormonların yarattığı karmaşa ve doğum hazırlıkları dışında birbirini tanımadıklarını fark etmeleriyle başlar. Dokuz aylık geriye sayım devam ederken, ikisi de birbirlerinden soğumaya başlar. Herkes aşık olabilir, evlenebilir ve bir bebek sahibi olabilir; ama bunu son hızda ve geriye doğru yapmak, iki insanın birbiri için yaratıldığının en büyük kanıtıdır.

0 Response to "Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (16 Temmuz 2010 Cuma)"

Yorum Gönder

sinesefil@twitter

sinesefil | copyright 2010
Sefiller diyarından duyurulur: Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel zamazingolar el emeği, göz nuru, alın teridir.
İzinsiz kullanmaya kalkmayacağınızı biliyoruz, ola ki öyle bir densizlik ettiniz, sakın korkmayın;
peşinizden Reservoir Köpekleri'ni salacak ne hâlimiz var, ne de tâkatimiz.
Adı üstünde hepimiz bir avuç sefiliz. Şimdi uslu uslu oynayın bakalım. Öptük sizi kuzucuklar.