Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (23 Temmuz 2010 Cuma)

Gönderen: sinesefil | Cuma, Temmuz 23, 2010
The Last Airbender / Son Hava Bükücü (2010)


Vizyon tarihi: 23 Temmuz 2010

Oyuncular:
Jackson Rathbone (Sokka), Cliff Curtis (Firelord Ozai), Dev Patel (Zuko), Nicola Peltz (Katara), Seychelle Gabriel (Princess Yue), Noah Ringer (Aang), Jessica Andres (Suki), Shaun Toub (Uncle Iroh)

Ekip:
M. Night Shyamalan (Yönetmen), James Newton Howard (Müzik), Andrew Lesnie (Görüntü yönetmeni), Michael Dante DiMartino (Senaryo)

Konu:
Ünlü yönetmen M. Night Shyamalan''ın imzasını taşıyan Son Hava Bükücü (The Last Aırbender) 2010 yılının çok konuşulacak ve çok seyirci toplayacak filmlerinden birisi.
Hava, Su, Toprak, Ateş. Ateş Ulusu diğerlerine karşı acımasız bir savaş başlattığında kader bu Dört Ulus’u birbirine bağladı. Görünürde felaketin yolunu değiştirecek hiçbir umut ışığı olmadan bir yüzyıl geçti. Savaş ve cesaret arasında kalan Aang, her dört elementi idare edebilecek güce sahip tek Avatar olduğunu keşfeder. Aang, savaştan zarar gören dünyalarına yeniden denge getirmek için Su Bükücü Katara ve onun erkek kardeşi Sokka ile birlikte hareket eder.
Çok beğenilen ve çok izlenen Nickelodeon çizgi filmini kaynak alan, live action (animasyon olmayan) sinema filmi Son Hava Bükücü (The Last Aırbender) Aang’ın hayatta kalma mücadelesinin açılış bölümü.

Splice / Deney (2009)


Vizyon tarihi: 23 Temmuz 2010

Oyuncular:
Adrien Brody (Clive Nicoli), Sarah Polley (Elsa Kast), Delphine Chanéac (Dren), Brandon McGibbon (Gavin Nicoli), Simona Maicanescu (Joan Chorot), David Hewlett (William Barlow)

Ekip:
Vincenzo Natali (Yönetmen), Vincenzo Natali (Senaryo), Antoinette Terry Bryant (Senaryo), Cyrille Aufort (Müzik), Tetsuo Nagata (Görüntü yönetmeni)

Konu:
Clive ve Elsa bilim dünyasının iki süper starıdır. Uzmanlık alanları DNA kopyalamak ve farklı canlıların DNA’larını birleştirerek hybrid yaratıklar yaratmaktır. Bilime olan aşkları da en az birbirlerine olan aşkları kadar güçlüdür. Ancak çalışmalarını artık bir adım daha ileriye taşımanın zamanı geldiğine inanmaktadırlar: insan DNA’sını kopyalamak. Ancak yürüttükleri projenin finansörleri bu aşamaya gelindiğinde insan DNA’sı ile deneyler yapılmasına karşı çıkar ve Clive ile Elsa projeyi gizlice yürütme kararı alırlar. Elde ettikleri sonuç Dren’dir: inanılmaz bir hybrid yaratık olan Dren normal insan bebeklerinden çok daha hızlı gelişmeye başlar ve birkaç ay içinde bir yetişkin haline gelir. Clive ve Elsa bir deney ürünü olan insan ve hayvan karışımı yaratıkları Dren’I gözlerden uzak tutmaya çalışırken bu tuhaf yaratıkla aralarında bilimin çok ötesinde duygusal bağlar da oluşur. Ancak geçen zamanla birlikte Dren bu ünlü çifte hayatlarının hem en çılgın hayalini hem de en büyük kabusunu yaşatmaya başlar.

0 Response to "Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (23 Temmuz 2010 Cuma)"

Yorum Gönder

sinesefil@twitter

sinesefil | copyright 2010
Sefiller diyarından duyurulur: Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel zamazingolar el emeği, göz nuru, alın teridir.
İzinsiz kullanmaya kalkmayacağınızı biliyoruz, ola ki öyle bir densizlik ettiniz, sakın korkmayın;
peşinizden Reservoir Köpekleri'ni salacak ne hâlimiz var, ne de tâkatimiz.
Adı üstünde hepimiz bir avuç sefiliz. Şimdi uslu uslu oynayın bakalım. Öptük sizi kuzucuklar.