Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (28 Ocak 2011 Cuma)

Gönderen: sinesefil | Cuma, Ocak 28, 2011
Tron Legacy / Tron Efsanesi (2010)


Vizyon tarihi: 28 Ocak 2011


Oyuncular:

Jeff Bridges (Kevin Flynn), Garrett Hedlund (Sam Flynn), Olivia Wilde (Quorra), Bruce Boxleitner (Alan Bradley), James Frain (Jarvis), Beau Garrett (Siren Jem), Michael Sheen (Castor), Serinda Swan (Siren), Tony Besson (Pete Redken), Yaya DaCosta (Siren), Brandon Jay McLaren (Sobel), John Hurt, Owen Best (Youn Sam), Amy Esterle (Young Mrs. Flynn), Elizabeth Mathis (Siren), Michael Teigen (Green Light Cycle Rider)

Ekip:

Joseph Kosinski (Yönetmen), Adam Horowitz (Senaryo), Richard Jefferies (Senaryo), Edward Kitsis (Senaryo), Sean Bailey (Yapımcı), Jeffrey Silver (Yapımcı), Steven Lisberger (Yapımcı), Donald Kushner (Yapımcı), Claudio Miranda (Görüntü yönetmeni), Daft Punk (Müzik)

Konu:

Joseph Kosinski (Yönetmen), Adam Horowitz (Senaryo), Richard Jefferies (Senaryo), Edward Kitsis (Senaryo), Sean Bailey (Yapımcı), Jeffrey Silver (Yapımcı), Steven Lisberger (Yapımcı), Donald Kushner (Yapımcı), Claudio Miranda (Görüntü yönetmeni), Daft Punk (Müzik)


Kurtlar Vadisi: Filistin (2011)


Vizyon tarihi: 28 Ocak 2011


Oyuncular:

Necati Şaşmaz, Nur Aysan, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, Erdal Beşikçioğlu, Erkan Sever, Zafer Diper, Umut Karadağ, Mustafa Yaşar

Ekip:

Zübeyr Şaşmaz (Yönetmen), Raci Şaşmaz (Senaryo), Bahadır Özdener (Senaryo), Cüneyt Aysan (Senaryo), Selahattin Sancaklı (Görüntü yönetmeni), Kalan Müzik (Müzik), Mark Meddings (Özel Efektler)

Konu:

"Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir; bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir.

Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkanları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Moşe’ye ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır. Ancak teknolojik imkanlar ve kural tanımazlık, Moşe’yi kurtarmaya yetmeyecektir."


Biutiful / Biutiful (2010)


Vizyon tarihi: 28 Ocak 2011


Oyuncular:

Javier Bardem (Uxbal), Maricel Álvarez (Marambra), Hanaa Bouchaib (Maramba), Guillermo Estrella (Mateo), Eduard Fernández (Tito), Cheikh Ndiaye (Ekweme), Diaryatou Daff (Ige), Cheng Tai Shen (Hai (as Taisheng Cheng)), Luo Jin (Liwei), George Chibuikwem Chukwuma (Samuel), Lang Sofia Lin (Li), Yodian Yang (Chino Obeso), Tuo Lin (Barman Bar Hai), Xueheng Chen (Chino Bodega), Xiaoyan Zhang (Jung)

Ekip:

Alejandro González Iñárritu (Yönetmen), Alejandro González Iñárritu (Senaryo), Armando Bo (Senaryo), Gustavo Santaolalla (Müzik), Rodrigo Prieto (Görüntü yönetmeni)

Konu:

Barcelona’da geçen hikâyede, Javier Bardem, Uxbal adında kanuna aykırı işleri yüzünden başı polisle derde giren bir adamı canlandırıyor. Biutiful, zorunlu olarak yaptığı yasadışı işlerle para kazanmaya çalışan sorunlu ama sadık ve duyarlı bir babanın hikâyesi.
Bu filmde, baba olmayı, sevgiyi, ruhsallığı, suçu, pişmanlığı ve ölümlülüğü, Barcelona''nın tehlikeli yer altı dünyasında dengelemeye çalışan Uxbal''ın hikayesini izleyeceksiniz. Parasını kazanmak için hiçbir kural tanımıyor, çocukları için yaptığı fedakarlıklarda ise hiçbir sınır tanımıyor. Aynen hayatın kendisi gibi bu hikaye de başladığı yerde bitiyor.


0 Response to "Bu Hafta Vizyona Giren Filmler (28 Ocak 2011 Cuma)"

Yorum Gönder

sinesefil@twitter

sinesefil | copyright 2010
Sefiller diyarından duyurulur: Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel zamazingolar el emeği, göz nuru, alın teridir.
İzinsiz kullanmaya kalkmayacağınızı biliyoruz, ola ki öyle bir densizlik ettiniz, sakın korkmayın;
peşinizden Reservoir Köpekleri'ni salacak ne hâlimiz var, ne de tâkatimiz.
Adı üstünde hepimiz bir avuç sefiliz. Şimdi uslu uslu oynayın bakalım. Öptük sizi kuzucuklar.